The Godfather
Hoşgeldin! Sana reddedemeyeceğin bir teklif sunuyorum. Sitemize üye olup İtalyan Mafyası'nın ve derin devletin gizemini tatmaya ne dersin?
The Godfather
Hoşgeldin! Sana reddedemeyeceğin bir teklif sunuyorum. Sitemize üye olup İtalyan Mafyası'nın ve derin devletin gizemini tatmaya ne dersin?
The Godfather
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Godfather

Size Reddedemeyeceğiniz Bir Teklifimiz Var.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Gizli Görüşme

2 posters
YazarMesaj
Sofia Corleone
Corleone
Corleone
Sofia Corleone

Rp Puanı : 100
Lakap : Don

Gizli Görüşme Empty
MesajKonu: Gizli Görüşme   Gizli Görüşme Icon_minitimeCuma Ocak 20, 2012 4:42 pm

Gizli Görüşme 1wwyg Gizli Görüşme Balksz-3-8

Kurgu: Sofia'nın aile hakkında malumat almak için Caporegime Bartolomeo'yla görüşmesi

Kişiler: Bartolomeo Edmondo & Sofia Carleone

Zaman: Gece geç vakitler

Yer: Kiralık bir apartman dairesi

Mutfaktan gelen cızırtılara kulak verdiğinde makarnanın tam kıvamına geldiğini fark etti. Saçlarını rasgele bir havluyla sardıktan sonra yüzündeki suları sildi ve ocağın karşısına geçip makarnasının tadına baktı. Her italyan kadını gibi o da mükemmel yemek pişirebiliyordu işte. Makarnanın altını kısıp koşaradım içeri gitti. Üzerine alelade bir şeyler giyindi. Saçındaki havluyu hala açmamıştı.

Radyoda eski bir italyan türküsünü tutturdu ve mırıldana mırıldana makarnanın sosu için gereken malzemeleri tezgaha dizdi. Domatesleri soyarken aklına ağırlayacağı konuk geldi. Ne garipti! Normal kızlar babalarının yakın arkadaşlarını yakından tanır, onlarla büyürdü. Fakat Sofia babasının hiç bir arkadaşını tanımıyordu. Gülümsedi kendi kendine. Normal kızların babaları birer gangster değildi ve normal kızlar şonun şu an yaptığı gibi domates doğramak ve çocuk doğurmakla yetinirlerdi, Mafia ailesinin başına geçmek istemezlerdi. Bir gün onun da çocukları olacak mıydı? Merak etmiyor değildi doğrusu.

Hazırladığı malzemeleri sos tenceresine koyduktan ve ocağa sürdükten sonra tezgaha yaslandı ve misafirini düşündü. Ona neden yardım ediyordu bilmiyordu. Ona güvenebilir miydi, onu da bilmiyordu. Fakat elindeki imkanlarız sonuna kadar değerlendirmek zorundaydı. Neredeyse gelir diye düşünürken kapının hafifçe çalınışını işitti. Kapının yanına gidip delikten baktı. Evet, bu oydu. Yine de belindeki silahı bir yokladı ve temkinli bir biçimde kapıyı açtı. Bir an göz göze geldiler. Gerçekten insanın kanını donduracak kadar sert bakan iki mavi gözle karşılaştı Sofia. Ciddi bir tavırla içeriyi gösterdi. 'Hoşgeldin Edmondo.'

Bartolomeo Edmondo
Caporegime & Keskin Nişancı
Bartolomeo Edmondo

Rp Puanı : 90
Lakap : Lakapları sevmez.

Gizli Görüşme Empty
MesajKonu: Geri: Gizli Görüşme   Gizli Görüşme Icon_minitimeCuma Ocak 20, 2012 5:15 pm

Silahının susturucusunu da yerine taktıktan sonra ayaklarını yavaşça ahşap masanın üzerinden indirdi ve kurbanının tam karşısına geçip bir süre adamın gözlerinin içine baktı. Zavallı yaratık, ölmeyi ne kadar da arzuluyordu. Yaşlı adamın okyanus gibi derin gözlerine bakarken kimbilir neleri görüyordu. Karşısındaki adamın kafasına silahı dayadı ve şu ünlü uvertürlerden birisini mırıldanmaya başladı. Genç adam tam dudaklarını aralamış canını bağışlaması için yalvaracakken tetiğe bastı ve adamın vücudu cansız bir un torbası gibi yere düştü. Nihayet işini bitirmişti. Doğrusu son zamanlarda biraz rahatlamaya ihtiyacı vardı. Ailedeki görevi sebebiyle küçük işlere çıkmıyordu ama o işlere çıkmadığında da öfkesi tavan yapıyordu. Geçen gün karşısındaki çaylağı bir güzel benzetmişti mesela. Silah tutmaktan korkan çocuklarla çalışmasını bekliyorlardı ondan!

Sofia’yla sözleştikleri eve doğru giderken soğuğa aldırış etmeden adımlarını odlukça yavaş tutuyordu. Eğer genç kadını izleyen birileri varsa peş peşe eve girmeleri dikkat çekebilirdi. Yine paranoyaklaşıyorsun… Zaten bu kadınla buluşmayı neden kabul ettiğini bile bilmiyordu. Genelde iş konuşmak için kalabalık mekanları tercih ederdi. Mesela bugün temizlediği adam onu zengin bir iş adamı zannediyordu ve iş görüşmesi bahanesiyle çok kalabalık bir kumarhanede buluşmuşlardı. Nitekim, olaylar adamın beklediği gibi gelişmemişti. Sigara dumanı ve içki kokusuyla kokusu iyice ağırlaşmış arka odalardan birinde kalan ömrüne elveda demişti. Bartolomeo’nun en sevdiği silahlarından birisi kana bulanmıştı. Bu aklına geldiğinde biraz sinirleri bozulmuş olsa da çabucak kendisini toparladı ve apartmanın kapısını açtı. Konuştukları kata geldiğinde kapıyı vurdu. Aynı anda silahını bir kere daha yokladı. Eğer bir pürüz ortaya çıkarsa yok etmekten memnun olacaktı… Genç kadın kapıyı açtığı sırada yüzüne sıcak bir ifade takınmaya çalışsa da başarılı olamadı. Gülümsemeyi unutmuştu, son zamanlarda gerek duymuyordu. "Hoşgeldin Edmondo." Delici bakışlarıyla evi şöyle bir taradı ve içeriye adımını attı. Burnuna çarpan makarna kokusu karnını acıktırmıştı. İki gündür yemek yemediğini hatırladı birden. Fazlaca belli olan İtalyan aksanıyla konuşmaya başlayıp sessizliği bölen o olmuştu. “Evet Sofia. Beni neden çağırdın? Temizlik işin varsa, biliyorsun o işleri bıraktım.” Herkese söylediği klasik yalanlarından bir tanesini Sofia’ya söylemek sorun olmazdı herhalde. En nihayetinde, herkes onun temizlikçi olduğunu bilirse temizlikçi olmasının bir anlamı kalmazdı.
Sofia Corleone
Corleone
Corleone
Sofia Corleone

Gizli Görüşme Empty
MesajKonu: Geri: Gizli Görüşme   Gizli Görüşme Icon_minitimeCuma Ocak 20, 2012 7:07 pm

Makarna ve ev yapımı domates sosu Sofia'nın burnuna kadar geldiğinde acıktığını hissetti. Karşısındaki zebellah görünüşlü adam da acıkmış olmalıydı. Mutfağı salonla birleştirmenin avantajlarını düşündü kısa bir süre. Adamın sorularına karşılık sadece gülümsedi ve ağır adımlarla mutfağa yürüdü. Üst raflardan birine uzanıp iki tabak çıkarırken çok doğal bir şey söylüyormuş gibi 'O yüzden mi bugün Eddie'nin yerinde herifin tekinin beynini dağıttın?' dedi. Bunları hesap sorarcasına söylememişti zira hesap sormayı da vermeyi de sevmezdi. Bir süre duraktadı ve adama arkasını döndü. Bu ona güvendiğinin göstergesiyli Sofia'nın gözünde. Bu jesti anlayabilecek biri olduğuna emindi. Ağır devinimlerle makarnayı tabaklara eşit dağıtmaya çalışırken gülümsedi elinde olmadan. Belki de imkanı olsa bu adama şu an 'Bart amca' diyecekti.

Elindeki sosu makarnaların üzerinde gezdirirken yine havadan sudan konuşurmuş gibi 'Adamı neden hakladığını sormayacağım. Bu seni veya aileyi ilgilendirir ve ben şu an maalesef ailenin bir üyesi olarak görülmüyorum.' dedi. İki eline tabakları alarak bu sefer daha hızlı devinimlerle adamın yanına gitti ve tabağı önündeki küçük sehpaya koydu. Kendisi de Bartolomeo'nun tam karşısındaki koltuğa oturdu ve makarnadan bir çatal aldı, lezizdi. Ağzındakini bitirdikten sonra yine kibar ve buruk bir gülümsemeyle 'Senden sadece ailenin düşmanları hakkında bilgi istiyorum Edmondo. Haklamak isteiklerimin icabına kendim bakıyorum zaten.' dedi. Bir süre durakladı ve dişini temizledi diliyle. 'Buraya geldiğine göre yardım edeceğini varsaymalı mıyım?'
Bartolomeo Edmondo
Bartolomeo Edmondo

Gizli Görüşme Empty
MesajKonu: Geri: Gizli Görüşme   Gizli Görüşme Icon_minitimeCuma Ocak 20, 2012 9:28 pm

Gözleriyle adeta evi paramparça etmişti. Olası bir saldırı durumunda sağ salim kaçmalarını sağlayacak bir A planı ve karşı atağa geçebilecekleri bir B planı.. Bartolomeo düşünceli bir şekilde evin ortasında durmuş bunları düşünürken genç kadın çoktan mutfağa geçmişti bile. “O yüzden mi bugün Eddie'nin yerinde herifin tekinin beynini dağıttın?” Tam o anda karşısındaki Sofia yani bir bayan olmasaydı onun beynini daha acımasız bir şekilde dağıtabilirdi. Yaptığı işlerden konuşulmasından nefret ederdi. Fakat, genç kadın ona güvendiğini göstermek istercesine arkasını döndüğü için bu sözlere karşılık vermemeyi yeğledi. Derin bir nefes aldı ve Sofia’nın makarnayı ne kadar da özenerek tabaklara koyduğunu fark etti. Bu işlere uygun muydu bu kadın? Belki de evinde oturmalıydı. Yemeğin kokusundan da anlaşılacağı üzere lezzetli yemekler pişiren ve ortalama güzellikte bir İtalyan kadınıydı. “Adamı neden hakladığını sormayacağım. Bu seni veya aileyi ilgilendirir ve ben şu an maalesef ailenin bir üyesi olarak görülmüyorum.” Önüne koyulan tabağa şöyle bir baktı. Leziz görünüyordu, kendi kendisine gülümsedi ve makarnadan bir lokma attı ağzına. Farelerin bile yemek yemekten tiksineceği arka sokak lokantalarında yediği yemeklerden sonra bu… Sadece çok farklıydı, fakat onun gibi bir adam için nerede yediği, zamanını kimle geçirdiği önemli değildi zaten. Fakat, bu kadın nereden öğrenmişti onun işini. İşlerini sessizlik senfonisi gibi yapardı. Bir mekana girdiği ve çıktığı asla anlaşılmazdı onun. Bir an işini eskisi gibi yapmadığını düşündü ve bu düşünce bile onu kahretmeye yetti. İşi hayatı demekti onun. “Senden sadece ailenin düşmanları hakkında bilgi istiyorum Edmondo. Haklamak istediklerimin icabına kendim bakıyorum zaten.” İkinci defa soyadıyla hitap ediyordu genç kadın. Soyadıyla hitap ettiğine göre yaptığı işe saygısı vardı. Bazıları onu sadece cani olarak görürdü. Niyeyse?! “Buraya geldiğine göre yardım edeceğini varsaymalı mıyım?” Yemeğinden bir lokma daha aldı, bu süre zarfında vereceği cevabı düşünüyordu. Karşısındaki kadın gençti ve kabul etmeliydi ki yaşından dolayı deneyimsiz de gözüküyordu. “Bilmem. Öyle mi varsaymalısın? Öyle varsaymak istersen sayarsın, istemezsen olmaz. Buna ne sen ne de ben karar verebilirim.” Bir süre mavi gözlerini kadına dikti ve öylece baktı. Bu sırada belindeki silah onu bir nebze rahatsız etmişti. Silahı aldı ve sert bir hareketle masanın üzerine bırakıp bir oh çekti. “Bak Sofia, ben hiçbir zaman birilerinin yanında olmayı seven bir adam olmadım. Ne tarafım var diyebilirim, ne de tarafsızım. Kısacası, karşımdaki benim tarafımı belli eder. Elbette söylediklerimi tehdit olarak algılamanı istemem. ” Ardından yüzüne eğreti bir gülümseme yerleştirdi. Şuan kim bilir ne kadar çirkin duruyordu. Onun gibi ciddiyeti yaratılışından gelen adamlar gülmemeliydi. Somurtmak için varlardı.
Sofia Corleone
Corleone
Corleone
Sofia Corleone

Gizli Görüşme Empty
MesajKonu: Geri: Gizli Görüşme   Gizli Görüşme Icon_minitimePaz Ocak 22, 2012 4:03 pm

“Bak Sofia, ben hiçbir zaman birilerinin yanında
olmayı seven bir adam olmadım. Ne tarafım var diyebilirim, ne de
tarafsızım. Kısacası, karşımdaki benim tarafımı belli eder. Elbette
söylediklerimi tehdit olarak algılamanı istemem. ”
Genç kadın ne denmek istediğindiğini anlıyordu. Bu adam hayatında hiç bir şeye bağlılık duymamış biriydi. Paraya, kadınlara, şöhrete veya kana herhangi bir değer vermiyordu. Peki neydi onun için önemli olan? Bi insanla uzlaşmak gerektiğinde en büyük avantaj karşısındakinin zayıf noktasına vurgu yapmaktır fakat şu anda Sofia'nın karşısında oturan ve spagetti yiyen bu adamın hiç bir zayıf yönü yok gibiydi. 'Mükemmel bir katil. Mükemmel bir Caporegime...' diye düşünmekten kendini alamadı genç kadın. Evet, Don olduğunda yanında mutlaka Bartolomeo gibi biri olmalıydı, olacaktı.

Onun kendisine yardım etmesi planları için çok önemliydi. Eğer adamı ikna edemezse emellerinin gerçekleşmesi bariz bir gecikme gösterecekti. Sofia ise gittikçe sabırsızlanıyordu. Ama nasıl? Nasıl ikna edecekti onu? Yanında getirdiği kağıt peceteyke dudağının kenarına bulaşan sosu sildi kibarca ve tabağı koltuğun kenarına koydu. Hafifçe öne eğilip ellerini bağladı. Tek çare bu adama iç yüzünü göstermek, dürüst olmaktı. Sanki konuşmakta zorlanıyormuş gibi ağzını açtı fakat hiç ses çıkaramadı. Ardından ağır ağır konuşmaya başladı. 'Bak Edmondo, ben babamın en büyük evladıyım ve kesinlikle bildiğini düşündüğüm gibi kendisinin erkek evladı yok. Eğer ben görevi devralmazsam ailemin yönetimi ya bir haine ya da bir aptala kalacak.' Genç kadın öfkeden parlayan gözlerini Bartolomeo'nun gözlerine dikti. 'Ben yanlış bir şey yapmıyorum. Babamın vasiyetini ortadan kaldırmaya çalışanlara karşı savaşıp hakkım olanı almak istiyorum. Clemenza'nın şunun şurasında kaç yıllık ömrü kaldı? Peki ya ondan sonra? Tanrı onu korusun, ailemi ben yokken harika yönetti ama zayıflıyor. Bunu benden iyi biliyorsun Edmondo.' Ona Bart Amca demeyi ne çok isterdi. Ellerini hafifçe salladı. 'Bana yardım etmen gerekiyor. Senden sadece Corleone'lerin başına bela olanların ismini istiyorum. Eğer üstesinden gelebilirsem hem kendime hem de sizlere Don olabileceğimi kanıtlamış olacağım.' Arkasına yaslanıp karşısında tepkisizce oturan adamın cevabını bekledi.
Bartolomeo Edmondo
Bartolomeo Edmondo

Gizli Görüşme Empty
MesajKonu: Geri: Gizli Görüşme   Gizli Görüşme Icon_minitimePaz Ocak 22, 2012 5:13 pm

"Bak Edmondo, ben babamın en büyük evladıyım ve kesinlikle bildiğini düşündüğüm gibi kendisinin erkek evladı yok. Eğer ben görevi devralmazsam ailemin yönetimi ya bir haine ya da bir aptala kalacak.” Mavi gözlerini kadına dikti, aklından geçenleri biraz olsun tahmin edebiliyordu ama henüz ne teklif edeceğini bilmiyordu. Sofia ondan büyük bir şey isteyecek gibiydi ve bunun bedeli de ağır olurdu. Bartolomeo’nun bilinen ne bir sevgilisi, ne bir mülkü, ne de bankada yüklü miktarda parası vardı. Hiçkimse bilmiyordu onun parasını neye harcadığını, özel zevklerini… “Ben yanlış bir şey yapmıyorum. Babamın vasiyetini ortadan kaldırmaya çalışanlara karşı savaşıp hakkım olanı almak istiyorum. Clemenza'nın şunun şurasında kaç yıllık ömrü kaldı? Peki ya ondan sonra? Tanrı onu korusun, ailemi ben yokken harika yönetti ama zayıflıyor. Bunu benden iyi biliyorsun Edmondo.” Clemenza’yla birlikte çok eski zamanlardan beri çalışıyordu. Fakat, adama bir türlü ısınamamıştı. Gerçi yeryüzünde ısındığı bir iki kişi anca vardır ama Clemenza farklıydı. Salt bir nefret duyuyordu adama. Her yaptığı harekette bir ikiyüzlülük seziyordu. Bartolomeo ikiyüzlülere tahammül edemezdi. Birisiyle derdi varsa ya beynini dağıtırdı ya da… Başka bir ihtimal yoktu. Clemenza’ya zarar vermemesinin tek nedeni çıkarlarıydı. Yemeğini bitirmiş olmanın zevkiyle sandalyesinde arkaya doğru yaslandı ve düşünmeye başladı. Mavi gözleri düşüncelerinin etkisiyle bulanmıştı…

“Bana yardım etmen gerekiyor. Senden sadece Corleone'lerin başına bela olanların ismini istiyorum. Eğer üstesinden gelebilirsem hem kendime hem de sizlere Don olabileceğimi kanıtlamış olacağım.” Don olmak mı? Edmondo ‘nun dudakları alaycı bir gülümsemeyle kıvrılmış olsa da bunu sadece kızı denemek için yapıyordu. Biliyordu ki, Sofia bunu başarabilecek kadar hırslı bir kadındı. Fakat, ailenin başına bela olanları temizlemek zaten Bartolomeo’nun işiydi. Neden kendi işiyle ilgili özel, hem de çok özel bilgileri bu kızla paylaşsındı ki. “Sofia, kabul etmelisin ki benden istediklerin çok büyük. Her şeyin bir karşılığı vardır. Eğer iş konuşacaksak teklifini yap da ikimiz de vakit kaybetmeyelim.” Sicilya’daki herkes bilirdi ki Bartolomeo bir iş yapacaksa, parasını peşin alırdı ama bu durumda teklifin paradan da büyük bir şey olması gerekirdi. Sert bir hareketle ayağa kalktı ve tozdan dışarıyı zar zor gösteren camlara doğru bir hamle yaptı. Birisiyle baş başayken asla arkasını dönmezdi, ama Sofia’ya güvenebileceğini hissetmişti. Belki biraz güveni hak ediyor olabilirdi… Biraz yumuşayabilirsin belki Edmondo, kız yardım istiyor...
Sofia Corleone
Corleone
Corleone
Sofia Corleone

Gizli Görüşme Empty
MesajKonu: Geri: Gizli Görüşme   Gizli Görüşme Icon_minitimePtsi Ocak 23, 2012 10:04 am

Haklıydı. Mafia dünyasında en baba dostuna bile karşılıksız iş yaptıramazdın. Bu karşılık kah maddiyat kah iyi bir isim kah koruyuculuk olurdu. Fakat şu anki problem ne paranın ne koruyuculuğun ne de iyi bir ismin Bartolomeo'yu tatmin etmeyeceğiydi. Sofia kısa bir an düşündü. Adama ne verebilirdi? Sofia'da olup onda olmayan şey neydi? Şimdilik bir sey soylemek yerine tabakları aldı ve ağır ağır mutfağa yürüdü. Kararsızdı. O an yanında babasının olmasını, omzuna vurup 'Hadi ama Edmondo, o benim kızım!' demesini ne çok isterdi. Babasına duyduğu özlem burnunun direğini sızlattı, tıpkı son zamanlarda sıkça yaptığı gibi. Yapayalnız olduğunu fark ettiğinde ise dehşetle ürperdi. SAhi, ona yardım edecek, yanında olabilecek kim vardı ki?

Boğazını temizledi ve iğreti bir gülümsemeyle tekrar koltuğa oturdu. Adamın arkası Sofia'ya dönüktü. Ona duyduğu güven genç kadında bu zalim görünümlü adama karşı büyük bir minnet duygusu uyandırdı. Ona karşı dürüst olacaktı. 'Seni süslü cümlelerle kandırmaya hacet görmüyorum. Elimde hiç bir şey olmadığını sen de biliyorsun.' Bir an duraksadı. Ona kendini fazla mı açıyordu? Yine de devam etti. 'Ama sana şunu garanti edebilirim, yardımların er geç karşılığını bulacaktır. Clemenza'nın senin hakkındaki planlarını bilmiyorum. Daha doğrusu Tessio'nun... Ama eğer bana bu küçük yardımı yaparsan, benim senin hakkında hoşuna gidecek planlarım var.' Sustu ve çocuksu bir merakla adamın yüzüne baktı.
Bartolomeo Edmondo
Bartolomeo Edmondo

Gizli Görüşme Empty
MesajKonu: Geri: Gizli Görüşme   Gizli Görüşme Icon_minitimePtsi Ocak 23, 2012 12:05 pm

Sofia'nın ona karşı bu kadar dürüst olması inanılmazdı. Bu alemde hiç kimse planlarından bahsederken bu kadar derine inmezdi, inmemeliydi de... Bartolomeo gibi adamlarsa en güvenilmezlerdi. Kendisini hiçbir şeye bağlamayandan korkulmalı, çünkü onun kaybedecek hiçbir varlığı yok.... Mavi gözlerini tekrar karşısındaki Corleone'ye dikti ve bir süre düşüncelerini okurmuşçasına ona baktı. Bu kıza yardım etmeyi istiyordu, ona destek olmak da isterdi. Hem söyledikleri de kulağa hoş geliyordu. Yıllardır gerçek kimliğini saklıyor, yaşını gizliyordu. Hatta gerçek adını o bile hatırlamıyordu. Bir gün çok yaşlandığında farelerin fink attığı bir evde yalnızlığına acır bir biçimde birasını yudumlayan zavallı bir ihtiyar olmayacaktı o.

Hem Sofia'nın söyledikleri de gayet makuldu. Son zamanlarda yaptığı işlerle Edmondo'nun takdirini kazanmıştı, bir kadın olmasına rağmen. Gerçi kadınlar silahlardan daha tehlikelidir... Genç kadının oturduğu masaya doğru gitti ve ellerini masaya koyup yüzünü ona doğru eğdi. Fısıldar gibi başladı konuşmasına, kadife ses tonu -eğer onun bir katil olduğu bilinmese- çocuğuna ninni söyleyen bir babanın ses tonundan farksızdı. "Sana yardımcı olacağım Corleone. Fakat, tek bir şartım var. Yalnız çalışırım, işime karışılmasını sevmem. Bana engel olacak sıçanları sonucunu düşünmeksizin yok ederim, haberin olsun." Mavi gözlerini kısmış Sofia'ya bakıyordu. Vereceği cevap hem ikisini, hem de bütün Sicilya'yı etkileyecekti. Kaybedek hiçbir şeyi olmayan bir ihtiyar ve gelecek vaad eden bir Don...

Spoiler:
Sofia Corleone
Corleone
Corleone
Sofia Corleone

Gizli Görüşme Empty
MesajKonu: Geri: Gizli Görüşme   Gizli Görüşme Icon_minitimePtsi Ocak 23, 2012 12:20 pm

BU ürkütücü adamın şefkat uyandıran sözlerini büyük bir sükunetle dinledi. Usulca arkasına yaslanıp Don'lara özgü bir sükunet ve zarafetle bacak bacak üstüne attı ve ellerini birleştirip dizinin üzerine koydu. Tüm bu burnu havada devinimlere karşılık gözleri sonsuz bir minnetle parlıyordu. Bu adamın yardımıyla hakkı olan makamı çok daha çabuk ele geçireceğini düşündükçe içinde yoğun bir sevinç dalgası oluşuyordu. Gözlerini hafifçe kapatarak gülümsedi. Bartolomeo'ya işine karışılmayacağı ve kimsenin bu konu hakkında onu rahatsız etmeyeceğine dair teminat verirken hiç tereddüt etmedi. Yardımlarının karşılığında bu kadarcık ayrıcalığı hak ediyordu.

Adam hala öne eğilmiş Sofia'ya bakıyordu. Genç kadın başlamasını istediğini belirten küçük bir jest yaptı. Edmndo bu jeste uyarak Corleone'lerin başının dertte olduğu akbabaların ismini tek tek verdi Sofia'ya. Bunların çoğu uyuşturucu kaçakçısıydı. Bir kaçı da fuhuşla uğraşır, randevu evleri işletir ve diğerlerinden haraç alırdı. Sofia bunların hemen hemen hepsini tanıyordu. Hepsi de iğrenç adamlardı. Hemen şu an ölseler, failine kim bilir kaç kişi hayır duası edecekti onları bu pisliklerden kurtardığı için. Hele birisi vardı ki tam bir inflamitaydı. O nedenle bu ismi verilen 6 kişi ve küçük çetelerinden en beterini kendine sakladı. Diğerlerinin icabına Joseph bakacaktı. Genç adamı düşününce yüzü kızardı Sofia'nın. Geçen gece söylediklerinin etkisi hala geçmemişti ve o günden beri de görüşmüyorlardı.

Bartolomeo sözlerini bitirdiğinde Sofia teşekkür edercesine bir baş işareti yaptı ve adamın gitmek için sabırsızlandığını bildiğinden ayağa kalktı. Verdiği bilgiler için teşekkür ettiğini ve ona ihtiyacı olursa tekrar rahatsız etme cüretkarlığını gösterebileceğini üzüntüyle(!) belirtti. Onu uğurlarken gözlerinde kanlı katillere özgü bir parlama vardı. Nihayet Sofia saklandığı yerden çıkıyordu. Don Corleone geri dönüyordu.

SON

Gizli Görüşme
1 sayfadaki 1 sayfası